Kuomed tekee perinteiset joululahjoitukset hyväntekeväisyyteen

Kuomed toivottaa kaikille asiakkailleen ja yhteistyökumppaneilleen hyvää joulun odotusta! Teemme tänäkin vuonna perinteiset joululahjoitukset hyväntekeväisyyteen. Tämän vuoden lahjoituskohteemme ovat Tampereen Lastenklinikan tuki ry, Tampereen Ensi- ja turvakoti ry ja Pirkanmaan Mielenterveys Ry.

Tampereen Lastenklinikan tuki ry kerää varoja Taysin Lasten ja nuorten sairaalaan pienille potilaille. Lue Tampereen Lastenklinikan tuki ry:stä lisää täältä.

Tampereen Ensi- ja turvakoti ry tarjoaa monenlaisia lapsi-, perhe- ja vanhuspalveluita. Tampereen Ensi- ja turvakoti ry mm. ylläpitää turvakoteja, ensikoteja ja perhetupia ja heidän toiminnasta voi lukea lisää täältä.

Pirkanmaan Mielenterveys Ry on paikallista välittämisen kulttuuria edistävä kansalaisjärjestö ja MIELI Ry:n jäsen. Pirkanmaan Mielenterveys Ry käyttää varansa kriisiauttamiseen ja ennaltaehkäisevään mielenterveystyöhön Pirkanmaalla. Lue Pirkanmaan Mielenterveys Ry:n toiminnasta lisää täältä.

Ajankohtaista