Ommelatulat Polack kirurgiset PMS

Lisätiedot:

Polack kirurgiset ommelatulat sarveiskalvon ompeleiden käsittelyyn

PMS Tuttlingenin Polack-ommelatulat on suunniteltu erityisesti silmäkirurgisiin toimenpiteisiin ja sarveiskalvon ompeleiden tarkkaan käsittelyyn. Instrumentin ainutlaatuinen kärkirakenne mahdollistaa varman otteen hienoista ommelmateriaaleista sekä tarkan työskentelyn herkällä silmän pinnalla.

Polack-atulat ovat suosittu valinta vaativaan oftalmologiseen kirurgiaan, jossa tarvitaan tarkkuutta, kontrollia ja kudosta säästävää käsittelyä.

Erikoismuotoiltu U-mallinen kaksoiskärki

Polack-ommelatuloissa on U:n muotoinen kaksoiskärki, jonka leveys on 1 mm ja pituus 2,75 mm. Kärjessä oleva 1 x 2 hammastus sekä 0,12 mm / 45° kärkirakenne mahdollistavat tukevan pidon erittäin hienoista sarveiskalvon ompeleista ilman tarpeetonta kudosrasitusta.

Tarkkaan viimeistelty kärki helpottaa ompeleiden käsittelyä ja tukee kirurgin työskentelyä erityisesti sarveiskalvo- ja etusegmenttikirurgiassa.

Saatavana ruostumattomasta teräksestä ja titaanisena

Polack ommelatulat ovat saatavilla ruostumattomasta teräksestä (kuvassa) sekä titaanisena.

  • Ruostumaton teräs on edullisempi vaihtoehto
  • Titaani on kevyttä – titaaniset luomenlevittimet ovat kevyemmät ja mukavammat potilaalle.
  • Titaani kestää materiaalina erityisen hyvin autoklaavausta ja siinä on vähemmän pinnan kulumista käytössä.

PMS Polack kirurgisten ommelatuloiden ominaisuudet

  • Suunniteltu sarveiskalvon ompeleiden käsittelyyn
  • U:n muotoinen kaksoiskärki
  • Kärjen leveys 1 mm ja pituus 2,75 mm, 0,12 mm / 45°
  • 1 x 2 hammastus
  • Saatavana ruostumattomasta teräksestä tai titaanista
  • Pituus: 7,5 cm
  • Soveltuu oftalmologisiin ja mikrokirurgisiin toimenpiteisiin
  • CE-merkitty lääkinnällinen laite ja turvallinen valinta suomalaisille silmäklinikoille.

Stephens Instruments – kustannustehokkaita silmäinstrumentteja suomalaiseen silmäterveydenhuoltoon

Amerikkalaisen Stephens Instrumentsin instrumentit ovat suomalaisten silmälääkäreiden suosimia silmäinstrumentteja, joissa hinta-laatusuhde on kohdallaan.

Polack ommelatulat ovat luotettava valinta silmäkirurgeille, kun arvostetaan varmaa tuntumaa ja ergonomista muotoilua.

Stephensin kaikki silmäinstrumentit ovat CE-merkittyjä ja turvallinen valinta suomalaiseen silmäterveydenhuoltoon.

 

 

Etkö löytänyt etsimääsi?

Valikoimassamme on myös muita instrumentteja, joita et vielä löydä verkkosivuiltamme.

Lähetä meille kysely ja myyntimme palaa pian asiaan!

Usein kysyttyä